چهارشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۸۷

بیوگرافی دکتر داوود صفایی، روزنامه نگار، استاد و پژوهشگر علوم ارتباطات

دو روز قبل به تهران رفتم و انتخاب واحد کردم. ۱۱ واحد گرفتم. نگاهی به لیست دروس و اسامی اساتیدم انداختم. سرشناس ترین چهره ای که نامش را مشاهده کردم دکتر صادق زیباکلام بود. با دکتر صفایی هم به عنوان یکی از اساتید برجسته ارتباطات و روزنامه نگاری در ترم اول کلاس دارم. خانم ها دکتر نوشین آقاجانی و شیوا پژوهش فرد و دکتر عبدالرضا شاه محمدی نیز دیگر اساتیدم در این ترم خواهند بود. سعی دارم تا قبل از آغاز کلاسها که ۲۹ بهمن است مختصری از بیوگرافی استادم را مطالعه کرده و در وبلاگم نیز قرار دهم. در ابتدا بیوگرافی مختصری از دکتر داوود صفایی که در ذیل آمده است:

دکتر داود صفایی، روزنامه‏نگار و پژوهشگر ارتباطات، در سال 1341 در تهران تولد یافت. او در سال 1370 با تهیه خبر و گزارش برای نشریه «حوادث» وارد عرصه روزنامه‏نگاری شد و سپس در سال 73 با همکاری محمد بلوری دبیر سرویس حوادث روزنامه ایران، روش جدیدی را در شیوه حوادث‏نویسی در پیش گرفت و سپس با عضویت در شورای سردبیری این روزنامه، گروه جدیدی را تحت عنوان «مردم خبرنگار» تشکیل داد، که حاصل فعالیت این گروه نشان داد که خبرنگاران رسمی رسانه‏ها نمی‏توانند تمامی رویدادهای قابل توجه خبری را پوشش دهند. وی ضمن سردبیری چند نشریه جشنواره‏ای، مدیریت خبری جشنواره‏های فرهنگی-هنری در هیأت داوران جشنواره‏های برگزیدگان روزنامه‏نگاری، خبرنگاری کتاب، روابط عمومی‏ها و روزنامه‏نگاری دانشگاه‏های کشور حضور داشته است.

دکتر صفایی در زمینه فعالیت‏های پژوهشی، در پروژه‏های مختلفی نظیر: تدوین برنامه استراتژیک فرهنگستان هنر، رسانه و آسیب‏های اجتماعی و «مطالعات مصرف‏کنندگان وزارت بازرگانی» شرکت داشته است. وی همچنین به مدت سه سال در زمینه تولید فیلم و گزارش مستند تصویری فعال بوده، دو فیلم مستند «لاله و لادن» و «کریستین»، حاصل حضور وی در عرصه ارتباطات تصویری است.

دکتر صفایی در بهمن 83 از رساله دکتری خود با عنوان «خشونت و مطبوعات» دفاع کرد و مدت 7 سال است که عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است و در چند دانشکده نیز دروس تخصصی روزنامه‏نگاری، ارتباطات و روابط عمومی را تدریس می‏کند.

ترجمه دو مقاله کلاسیک در حوزه ارتباطات توسط وی در کتاب «نظریه‏های بنیاد ارتباطات» زیرنظر دکتر ساروخانی و نیز ترجمه کتابی در حوزه ارتباطات سیاسی (در دست چاپ)، از دیگر فعالیت‏های علمی اوست.

نوشته شده توسط سعید صادقی مقدم در 21:58 |  لینک ثابت   • 

جمعه چهارم بهمن ۱۳۸۷

اینقدر وبلاگم رو بروز نکردم تا دوباره دانشجو شدم! به احتمال زیاد با همین وبلاگ ادامه خواهم داد

اینقدر وبلاگم رو بروز نکردم تا دوباره دانشجو شدم! بله. بعد از فارغ التحصیلی (هفت ترمه تموم کردم) با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد٬ روزنامه نگاری دانشگاه آزاد تهران مرکز قبول شدم و قراره اواسط بهمن ماه (حدود ۱۰ روز دیگه) ضمن انتخاب واحد ترم اول٬ تحصیلات خودم رو در مقطع ارشد آغاز کنم و به احتمال زیاد با همین وبلاگ ادامه خواهم داد. سعی دارم یه وبلاگ گروهی هم بسازم تا به محض آشنایی با همکلاسام اونو هم با کمک هم بروز کنیم.

نوشته شده توسط سعید صادقی مقدم در 22:1 |  لینک ثابت   •